Aktualności

Najnowsze informacje dotyczące naszych modułów

W erze, gdzie świadomość ekologiczna staje się priorytetem, firmy szukają coraz bardziej innowacyjnych sposobów, aby zintegrować efektywne zarządzanie z troską o planetę. W takim kontekście, DOMIQ wkracza na scenę jako pionier w rewolucji oświetlenia biurowego.

Nasza aplikacja mobilna stawia sobie za cel nie tylko zautomatyzowanie systemu oświetlenia w biurach, ale również zmianę sposobu, w jaki myślimy o korzystaniu z energii elektrycznej. Automatyzacja oświetlenia to więcej niż tylko wygoda – to strategia zmierzająca do optymalnego wykorzystania zasobów i minimalizacji wpływu na środowisko.

Przemyślane rozwiązania, jak możliwość dostosowania świateł do godzin pracy, nie tylko wspierają produktywność pracowników, ale również prowadzą do znaczących oszczędności energetycznych. Wyobraź sobie biuro, w którym światła reagują na obecność ludzi, gasnąc automatycznie w momencie opuszczenia pomieszczenia. To właśnie rzeczywistość dzięki DOMIQ.

Nasza aplikacja nie zapomina również o potrzebach prezentacyjnych. Dzięki funkcji przyciemniania świateł w salach konferencyjnych, skupienie uwagi na treści prezentacji staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To nie tylko krok w kierunku wygody, ale również ekonomiczne i ekologiczne podejście do zarządzania oświetleniem.

Oszczędność energii to jeden z kluczowych filarów naszego rozwiązania. Wyłączając światła w momencie, gdy biuro opustoszeje, nie tylko zmniejszamy rachunki, ale również zmniejszamy nasz ekologiczny ślad. To niewątpliwie krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

W DOMIQ wierzymy, że innowacyjność i dbałość o środowisko mogą i powinny iść ze sobą w parze. Dołącz do naszej misji, aby uczynić Twoje biuro bardziej efektywnym, wygodnym i przede wszystkim przyjaznym dla naszej planety. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której technologia służy nie tylko ludziom, ale również Ziemi.

6 maja 2024

Poznaj mózg nowoczesnego domu: Moduł DOMIQ – Base!

W dzisiejszym świecie technologii, coraz bardziej istotne staje się, aby nasze domy były nie tylko komfortowe, ale również inteligentne. Właśnie tutaj na scenę wkracza DOMIQ – Base – innowacyjne rozwiązanie, które zamieni Twój dom w przestrzeń przyszłości – inteligentną, wygodną w użytkowaniu i niezwykle łatwą w konfiguracji. W tej kompaktowej obudowie kryje się potężne serce Twojego inteligentnego domu.

Główne Funkcjonalności Systemu DOMIQ – Base

DOMIQ – Base nie jest zwykłym urządzeniem; to zaawansowany system, który przynosi szerokie możliwości automatyzacji i personalizacji Twojego domowego środowiska. Oto niektóre z kluczowych funkcji, które sprawiają, że Base jest niezastąpiony:

🔸 Tworzenie Reguł Czasowych

Jedną z największych zalet systemu DOMIQ – Base jest możliwość tworzenia reguł czasowych. To oznacza, że możesz ustawić automatyczne działania (takie jak wyłączanie światła czy regulacja temperatury) na określoną godzinę. System pozwala na znaczne oszczędności energii oraz zwiększenie komfortu użytkowania bez konieczności ciągłej interwencji.

🔸 Nieograniczona Liczba Zdarzeń Warunkowych

System pozwala na definiowanie dowolnej liczby zdarzeń warunkowych, co oznacza, że każda akcja może być automatycznie uruchomiona w odpowiedzi na inne zdarzenia w domu. Na przykład, światła mogą się włączyć, gdy system wykryje ruch w określonym pokoju po zmierzchu.

🔸 Astronomiczny Zegar Czasu Rzeczywistego

Wbudowany astronomiczny zegar czasu rzeczywistego w DOMIQ – Base to funkcja, która pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną automatyzację zależną od czasu rzeczywistego i danych astronomicznych, jak wschód czy zachód słońca.

🔸 Integracja z Systemem Automatyki Budynkowej LCN

DOMIQ – Base oferuje wbudowany interfejs do systemu automatyki budynkowej LCN, co pozwala na łatwą integrację i rozszerzenie możliwości zarządzania różnymi elementami infrastruktury budynku.

🔸 Edytor Skryptów Lua

Dla tych, którzy chcą iść o krok dalej w personalizacji i automatyzacji, DOMIQ – Base oferuje edytor skryptów Lua. Jest to potężne narzędzie, które otwiera przed Tobą nowe możliwości konfiguracji i dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb.

Nabądź Swój Egzemplarz

Czy jesteś gotowy, aby przekształcić swoje mieszkanie w inteligentny dom? DOMIQ – Base jest teraz dostępny w naszym nowym sklepie online! Nie przegap szansy na modernizację Twojego domu i ciesz się nowoczesnym komfortem na wyciągnięcie ręki.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje system DOMIQ – Base. Inwestycja w inteligentne rozwiązania to krok w stronę przyszłości, która zaczyna się już dziś w Twoim domu. Sprawdź, jak łatwo możesz zwiększyć funkcjonalność i bezpieczeństwo swojego mieszkania z systemem DOMIQ – Base.

22 kwietnia 2024

 1. Zaimplementowano obsługę panelu Shelly Wall. Ta integracja umożliwia włączenie do systemu interaktywnego panelu dotykowego, który jest zarówno funkcjonalny, jak i ekonomiczny. Shelly Wall wyposażony jest w trzy sensory: temperatury, wilgotności oraz jasności światła. Informacje z tych czujników mogą służyć jako dane wejściowe dla różnych funkcji w systemie DOMIQ. Na przykład:
  • Czujnik jasności może kontrolować automatyzację regulacji oświetlenia, na przykład przez zastosowanie balastów DALI.
  • Czujnik temperatury może dostarczać dane do systemów zarządzania ogrzewaniem lub klimatyzacją, które są zintegrowane z innymi podsystemami, takimi jak LCN.
 2. Panel może pracować w jednym z dwóch trybów: 
  • Tryb termostatu – gdzie wbudowany przekaźnik może sterować obwodem grzewczym np. elektrozaworem, folią grzewczą itd. W tym trybie sterowanie oświetleniem może zostać wydelegowane do innego modułu Shelly poprzez przypisanie odpowiedniej komendy w konfiguracji panelu lub do zupełnie innego podsystemu inteligentnego domu poprzez wysłanie komendy do modułu DOMIQ/Base. 
   Integracja z DOMIQ/Base umożliwia zmianę nastaw temperatury zadanej termostatu i wartości histerezy za pomocą komend wysyłanych z systemu DOMIQ np. z aplikacji Remote lub poprzez zdarzenia/timery. 
  • Tryb włącznika oświetlenia – wbudowany przekaźnik steruje podłączonym do niego obwodem oświetleniowym. 
 3. Poniżej znajdują się przykłady identyfikatorów, gdzie przyjęto nazwę urządzenia jako 'shellywall’: 
  • Komendy sterujące termostatem:
   1. SHELLY.shellywall.thermostat.0.target=5-35
   2. SHELLY.shellywall.thermostat.0.hysteresis=0-2
   3. SHELLY.shellywall.thermostat.0.enabled=true/false/1/0/on/off
   4. SHELLY.shellywall.thermostat.0.type=heating/cooling
   5. SHELLY.shellywall.thermostat.0.invert=true/false/1/0/on/off
  • Komendy sterujące przekaźnikiem:
   1. SHELLY.shellywall.relay.0=0/1/on/off/toggle
  • Odczyty sensorów:
   1. SHELLY.shellywall.lux – jasność oświetlenia [lux]. 
   2. SHELLY.shellywall.humidity – wilgotność względna [%]
   3. SHELLY.shellywall.temperatureF – temperatura pomieszczenia [°F]
   4. SHELLY.shellywall.temperature – temperatura pomieszczenia [°C]
   5. SHELLY.shellywall.illumination – jasność oświetlenia wyrażana progowo: dark/twilight/bright
 4. Poprawki w obsłudze wyrażeń arytmetycznych w komendach (timery i zdarzenia). 
 5. Poprawki w ładowaniu zmiennych MEM do Stanu w Base. 
 1. Implementacja protokołu DALI 2 – obsługa sterowania RGB i TC dla balastów typu DT8. 
 2. Ulepszona obsługa bindowania zmiennych w zdarzeniach i timerach – dużo łatwiejsze tworzenie bardziej złożonych wyrażeń warunkowych i komend. Poprawiona obsługa działań arytmetycznych w komendach przypisanych do zdarzeń i timerów. 
 3. Poprawiona obsługa komend sterujących przekaźnikami LCN z użyciem timerów. LCN.relay.S.M.P=1;timer:<czas_w_milisekundach>
 4. Dodana obsługa blokowania przekaźników LCN.
  1. LCN.relay.0.10.1=lock/unlock/softlock
  2. LCN.relays.0.10=LLSSUU—, L -> zablokuj, S -> miękka blokada, U -> odblokuj, – -> nie zmieniaj. 
 5. Poprawiona obsługa blokowania klawiszy LCN.
  1. LCN.locks.S.M.T=1100UU—
  2. Statusy o zablokowanych klawiszach są od teraz dostępne również w stanie modułu Base, zatem możliwe jest definiowanie zdarzeń w oparciu o nie. 
 6. Dodane zdarzenie, które jest rozgłaszane po zakończeniu skanowania magistrali LCN: 
  LE.SYSTEM=lcnready
  1. Przykładowa definicja zdarzenia:
   1. Kanał: LE.SYSTEM
   2. Dane: lcnready
   3. Akcje -> +Komenda: Nazwa: C.LOGIC, Wartość: print(„LCN gotowy“)
   4. Gdy skan LCN zostanie zakończony, wówczas moduł Base wypisze w logach „LCN gotowy“. 
 7. Broker MQTT – dodaliśmy obsługę komunikacji QoS=1 oraz wprowadziliśmy inne drobne poprawki. 
 8. Poprawiona obsługa urządzeń Shelly gen. 2 i 3. 
 9. Przebudowana obsługa magistrali MODBUS RTU i TCP – bardziej niezawodna komunikacja i mniejsze zużycie pamięci systemowej. 

Wszystkim naszym klientom i sympatykom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia  i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku😊
W dniach od 22.12.2023 do 02.01.2024 zespół DOMIQ ma przerwę świąteczną.😊
Do zobaczenia i usłyszenia😊

Dziś opublikowaliśmy aktualizację dla modułów DOMIQ/Base. Komponent RTOS zawiera serię poprawek, w tym wsparcie dla nowszej generacji procesorów w oparciu, o które zbudowany jest moduł Base 1B. Komponent Systempak zawiera serię drobniejszych poprawek usuwających znane nam problemy.

Chcesz, aby Twój dom był inteligentny?

Dołącz DOMIQ do klasycznej instalacji elektrycznej, a Twój dom stanie się energooszczędny i komfortowy.

Ponad 15 lat w branży

WIeloletnie doświadczenie w branży automatyki budynkowej pozwoliło nam stworzyć niezawodny system, który sprostał wymaganiom klientów.
+20 000
Aktywnych użytkowników

Ponad 950 działających instalacji w 20 krajach

Porady i wdrożenia

Inteligentny dom to przede wszystkim zautomatyzowanie codziennych czynności i komfort użytkowania. Sprawdź możliwe rozwiązania inteligentnego domu oparte o system DOMIQ.

Los Santos Villa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Slipgate Complex - John Romero

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Earthworm Jim Industries

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Jesteś zainteresowany systemem DOMIQ i chcesz poznać więcej szczegółów?

Zostaw swój adres email, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Będziemy mogli również dobrać autoryzowanego instalatora, który pomoże w wycenie i instalacji dla Ciebie.


  Integracje

  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro