Samouczki

W tym samouczku przezentujemy, jak zintegrować urządzenia Shelly w module DOMIQ/Base. Wymagana wersją oprogramowania: 2.0.4.0 lub nowsza.

Moduły Shelly umożliwjają przekształcenie istniejącej instalacji elektrycznej w instalację inteligentną przy stosunkowo niewielkim nakladzie pracy i przy akceptowalnych kosztach. W połączeniu z modułem Base otrzymujesz bardzo potężną funkcjonalność nie rujnując swojego budżetu. Zapraszamy do lektury.

W tym samouczku chcielibyśmy przybliżyć temat integracji kamer wideo z systemem DOMIQ. Integracja kamer jest istotnym elementem inteligentnego domu, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa jego użytkownikom, którzy w każdym momencie mogą zajrzeć, co w dzieje się w domu.

W tym samouczku opisaliśmy integrację DOMIQ z oprogramowaniem Prometheus i Grafana. Dzięki tej integracji nasz system zyskał zupełnie nowe możliwość w zakresie tworzenia wykresów. Możliwość zobrazowania na wykresie interesujących wartości jest jedną z bardziej pożądanych cech inteligentnego domu. Od teraz bez problemu stworzysz np. wykres zużycia energii elektrycznej, wody lub gazu, obejrzysz przebiegi temperatury lub parametrów pracy systemu rekuperacji w dowolnym zakresie czasowym. Możliwości są nieograniczone – możesz utworzyć wykres dowolnej zmiennej, która występuje w systemie DOMIQ.

Poniżej prezentujemy, kilka przykładowych wykresów, które można wykonać dzięki integracji DOMIQ z Grafaną i Prometheus. Możliwości są naprawdę niesamowite i bardzo cieszymy się, że mogliśmy oddać w Wasze ręce tą funkcjonalność

Aplikacja Remote od wersji 1.11.0 otrzymała nową wyjątkową funkcjonalność. Jest nią mechanizm do nagrywania na żywo działań użytkownika (komend wysyłanych do modułu Base). Dzięki niemu w prosty sposób utworzysz scenariusz na wyjazd z domu, sceny świetlne, scenę na oglądanie filmu, zdefiniujesz nastawy ogrzewania itd.

Nie potrzebujesz do tego programowania, wystarczy sama aplikacja Remote. Utworzone makro  jest zapisane przez aplikację Remote, jako lista komend. Późniejsze wywołanie makra spowoduje wysłanie tej listy komend do modułu Base. W przyszłości planujemy rozszerzyć tą funkcjonalność o możliwość osadzania komend w czasie, co pozwoli na tworzenie dynamicznych scen. Zachęcamy do lektury i wdrażania nowej funkcjonalności w Waszych instalacjach! Dzięki temu Twój inteligentny dom może stać się jeszcze łatwiejszy w obsłudze.

W tym samouczku prezentujemy jak utworzyć profile użytkowników dla aplikacji Remote. Dzięki nim z łatwością dostosujesz widok aplikacji Remote do poszczególnych jej użytkowników.

Profile użytkowników pozwalają na zróżnicowanie dostępu do wybranych elementów struktury menu aplikacji Remote. Dzięki nim z łatwością ograniczysz dostęp do wrażliwych obszarów instalacji osobom nieuprawnionym lub wręcz możesz utworzyć inną konfigurację dla poszczególnych użytkowników inteligentnego budynku. Kilka przykładowych zastosowań profilowania:

 • Kontrola rodzicielska (ograniczenie dostępu do ustawień ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, stanu alarmu itp.).
 • Poziomy dostępu dla poszczególnych szczebli pracowników w przedsiębiorstwie.
 • Dostęp dla osób z zewnątrz regularnie przebywających w obrębie instalacji np. opieka dla dzieci, ochrona, personel sprzątający itd.
 • Tymczasowy dostęp dla gości.
 • Sterowanie inteligentną instalacją w pokojach hotelowych.

Jesteśmy podekscytowani tym, że Base zyskał nową funkcjonalność pozwalającą na współpracę z serwisem IFTTT. Otwiera to system DOMIQ na zupełnie nowy poziom integracji.

Serwis IFTTT to zbiór mnóstwa apletów, które pozwalają zautomatyzować codzienne czynności za pomocą prostych reguł logicznych. Od teraz z łatwością połączysz system DOMIQ np. z kontem Google, informacjami o Twojej lokalizacji, informacjami pogodowymi, natywnymi funkcjami systemu operacyjnego iOS/Android. Integracja z serwisem IFTTT otwiera także system DOMIQ na współpracę z takimi urządzeniami jak Philips HueAmazon Alexa i wiele innych. W tym samouczku prezentujemy, jak zacząć korzystać z IFTTT w połączeniu z DOMIQ.

Jedną z najbardziej pożądanych cech inteligentnego domu/budynku jest możliwość zintegrowania wielu systemów i urządzeń w jedną współpracującą ze sobą całość. To zadanie jest znacznie ułatwione dzięki możliwościom integracyjnym modułu DOMIQ/Base. Sprawdź jak zintegrować mikrokomputer, wideodomofon i wiele innych ciekawych urządzeń.

W tym samouczku zaprezentowaliśmy możliwości integracyjne modułu DOMIQ/Base, skupiając się na możliwościach, jakie daje podłączenie zewnętrznego oprogramowania do modułu Base.

Chcesz, aby Twój dom był inteligentny?

Dołącz DOMIQ do klasycznej instalacji elektrycznej, a Twój dom stanie się energooszczędny i komfortowy.

Ponad 15 lat w branży

WIeloletnie doświadczenie w branży automatyki budynkowej pozwoliło nam stworzyć niezawodny system, który sprostał wymaganiom klientów.
+20 000
Aktywnych użytkowników

Ponad 950 działających instalacji w 20 krajach

Porady i wdrożenia

Inteligentny dom to przede wszystkim zautomatyzowanie codziennych czynności i komfort użytkowania. Sprawdź możliwe rozwiązania inteligentnego domu oparte o system DOMIQ.

Los Santos Villa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Slipgate Complex - John Romero

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Earthworm Jim Industries

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros.

Jesteś zainteresowany systemem DOMIQ i chcesz poznać więcej szczegółów?

Zostaw swój adres email, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Będziemy mogli również dobrać autoryzowanego instalatora, który pomoże w wycenie i instalacji dla Ciebie.


  Integracje

  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro